Unikátní kurz Feldenkraisovy metody s Petrou Oswaldovou

KURZ FELDENKRAISOVY METODY S PETROU OSWALDOVOU
Termín: neděle 20 – 21:30 hod
3. 2. – 7. 4. 2019
Cena: 3000,- (10 lekcí , 90 minut)

„Pohyb je život. Život je proces. Zlepšete kvalitu procesu a změníte kvalitu samotného života.“
Moshé Feldenkrais
Feldenkraisova metoda je psychosomatickým přístupem k porozumění sebe sama.
Je přirozeným procesem učení se prostřednictvím těla a jeho pohybu, nezávisle na věku, aktuální fyzické a psychické kondici a pohybových schopnostech nebo dovednostech. Její účinnost spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně: ovlivnit
a zlepšit držení těla, uvést pohyb celého těla do funkčního propojení jeho jednotlivých částí, zkvalitnit vzorec dýchání, otevřít potenciál našeho myšlení, chování, jednání a prožívání jako celku- v souladu s vlastním tělem.

Co Feldenkraisova metoda přináší?
– zlepšení vzpřímeného postoje, větší flexibilitu, lepší koordinaci a lehkost pohybu, vitalitu
– redukci či úplnou ztrátu tenzí a bolestí, psychickou harmonizaci
– porozumění „jak se učit“ efektivně a s radostí v jakékoli oblasti našeho života
– objevení principu, jak nakládat hospodárně se svou životní energií
– mapování a vědomé využívání vlastního potenciálu
Komu je Feldenkraisova metoda určena?
Každému, kdo si přeje pohybovat se a žít s větší lehkostí a rovnováhou- jak v těle, tak v poli psychickém, každému bez omezení věku a aktuálních fyzických možností. Skupinových cvičení FM se mohou účastnit lidé s různými druhy pohybového omezení, chronickou tenzí
a bolestmi i lidé s vývojovými, psychickými a neurologickými problémy. FM nemá kontraindikace a je vhodná pro kohokoliv, kdo je naladěn na proces poznávání sebe sama skrze vlastní tělo.

Program kurzu- 10 lekcí skupinového cvičení, 90 minut, 3.2 – 7.4.2019
Témata jednotlivých lekcí na sebe budou navazovat tak, abychom v časovém rámci kurzu došli k funkčnímu propojení celého těla. Současně zůstává program dynamický a otevřený ve smyslu řešení eventuálních pohybových problémů účastníků, na něž je možné se zaměřit a témata lekcí variovat v kontinuu tak, aby vyhovoval celé skupině a současně „pasoval na míru“ individuálním potřebám.

Jednotlivé lekce budou nahrávány v autentickém audio-záznamu každou neděli a budou k dispozici přímo u lektorky v případě neúčasti na některé z lekcí, bezprostředně. Všichni účastníci pak v závěru kurzu dostanou veškerý audio-materiál k dispozici a osobnímu užití (zahrnuto v ceně kurzu).

Více info na www.zssportovni.cz, kompletní rozvrh https://zs.fitsyst.com