Breussova masáž

Breussova masáž – balzám pro páteř a meziobratlové ploténky

Jde o jemnou, citlivou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž významným způsobem regeneruje meziobratlové ploténky a tak je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů. Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu, známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině, autora světového bestselleru „Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky“. Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Breussova masážPostup Breussovy metody spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře. Důraz je při tom kladen na postižená, bolavá místa. Působením teplého třezalkového oleje meziobratlové ploténky „nabobtnávají“ a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Speciálními hmaty a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje. Masáž je velmi jemná a energetizující.

Meziobratlová ploténka je pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena například při chůzi, běhu, skoku… S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu – prolapsu.

Po jemné masáži se položí na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru. Při Breussově masáži se také automaticky ošetřují akupunkturní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolesti zad, často i k vyřešení různých psychických blokád.

Ploténky se regenerují hlavně v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná.
Účinky Breussovy masáže:

Vyrovnává celkovou statiku organizmu
Uvolňuje psychické, fyzické a a energetické bloky
Vyrovnává záda
Pomáhá správnému postavení páteře
Zmírňuje svalovou disbalanci
Je prevencí onemocnění páteře
Uvolňuje napjaté zádové svalstvo
Je vhodná i pro starší lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze
Je velmi vhodná i při roztroušené skleróze
Uvolňuje meziobratlové ploténky

Kontraindikace Breussovy masáže:

Onkologická a zánětlivá onemocnění
Epilepsie
Akutní stavy (akutní výhřez ploténky)
Bechtěrejevova choroba
Těžké psychické poruchy

Upozornění: U citlivých lidí se světlou pletí může hypericin, který třezalka obsahuje, vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto není vhodné po masáží třezalkovým olejem chodit na slunce. Dále je ještě potřeba upozornit, že třezalka může snižovat či ovlivňovat účinnost :
Indinavir a pravděpodobně i jiné léky používané k regulaci HIV infekce,
Irinotecan a pravděpodobně i jiná chemoterapeutika používaná při léčbě rakoviny,
Cyclosporin, který se aplikuje, aby se zamezilo odmítání transplantovaných orgánů,
Warfarin a související antikoagulanty,
antikoncepci, antidepresanty a případně i kardiostimulátor.
Takže kdo by měl obavy , není problém použít standartní relaxační masážní olej.

Cena masáže v délce 30min – 300,- Kč