Jóga

joga

Lekce jógy je ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (asan), práce s dechem (pranayama) a relaxace. Jóga je o vědomém propojení vlastního těla a mysli. Pro běžného člověka je v dnešní době těžké se oprostit od větších, či menších starostí běžného dne  – stres je prostě všude okolo nás – a proto si na této lekci zlehka zameditujeme – naladíme se sami na sebe, dáme si jógově do těla – aby se nám lépe odpoutávalo od nenechavých myšlenek a nakonec dovolíme našemu tělu i pasivně odpočívat. Co je vlastně stres? Stres je událost, která přesáhla naše schopnosti přizpůsobení a pozitivního nebo neutrálního zpracování. Proto sportujeme a posouváme své limity, abychom byli odolnější!

Jóga
Jóga

Jóga má několik odvětví: asány – fyzickou část, pranajámu – dechovou část a relaxační část.

Dýcháním lze ovládat svou tepovou frekvenci, dýcháním lze ovládat hladinu stresového hormonu kortizolu v krvi.

Asány – fyzická cvičení jsou skvělá nejen na vyrovnání zad po celodenním nošení těžkých batohů. Protahují, ale i pomáhají budovat svaly. Naučíte se vnímat své tělo a naslouchat mu. Jóga Vás může posunout směrem k nalezení vnitřní rovnováhy, která je bezesporu v dnešním rychle plynoucím světě potřeba.

Jóga nebo kreativní činnost je druhem meditace, kde se soustředění upíná k jedné hlavní činnosti. Relaxační část pomáhá najít cestu k sobě samému, naučit se být sám se sebou bez vnějších stimulů.

Lekce power jógy je propojením klasické jógy s moderními druhy cvičení. Jedná se o formu cvičení, po které se budete nejen cítit skvěle, pomáhá ale i s hubnutím, zlepšuje fyzickou kondici a odstraňuje problémy se zády. Stejně jako tradiční jóga odbourává i power jóga stres, zklidňuje nervový systém a rozvíjí rovnováhu a koordinaci pohybů. Další výhodou power jógy je, že se nezaměřuje pouze na hlavní svalové skupiny, ale také na hluboko uložené stabilizační svaly, které pomáhají držet rovnováhu, zachovávají správné držení těla a napomáhají udržet zdravé klouby a páteř.