Jóga

jogaLekce power jógy je propojením klasické jógy s moderními druhy cvičení. Jedná se o formu cvičení, po které se budete nejen cítit skvěle, pomáhá ale i s hubnutím, zlepšuje fyzickou kondici a odstraňuje problémy se zády. Stejně jako tradiční jóga odbourává i power jóga stres, zklidňuje nervový systém a rozvíjí rovnováhu a koordinaci pohybů. Další výhodou power jógy je, že se nezaměřuje pouze na hlavní svalové skupiny, ale také na hluboko uložené stabilizační svaly, které pomáhají držet rovnováhu, zachovávají správné držení těla a napomáhají udržet zdravé klouby a páteř. Lekce je vhodná pro teenagery a dospělé.

Lekce fit jógy je ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (asan), práce s dechem (pranayama) a relaxace. Fitjóga je o vědomém propojení vlastního těla a mysli. Pro běžného člověka je v dnešní době těžké se oprostit od větších, či menších starostí běžného dne  – stres je prostě všude okolo nás – a proto si na této lekci zlehka zameditujeme – naladíme se sami na sebe, dáme si jógově do těla – aby se nám lépe odpoutávalo od nenechavých myšlenek a nakonec dovolíme našemu tělu i pasivně odpočívat. Co je vlastně stres? Stres je událost, která přesáhla naše schopnosti přizpůsobení a pozitivního nebo neutrálního zpracování. Proto sportujeme a posouváme své limity, abychom byli odolnější!

Jóga

Také byste chtěli být dítětem v dnešní době plné vymožeností? Zní to skvěle, ano děti dnes mají opravdu spoustu možností, jak naložit se svým časem. Více možností však znamená větší nerozhodnost a větší rozptýlení. Ve škole, ale i v mimoškolních aktivitách jsou na děti kladeny čím dál větší nároky, což vede ke tříštění pozornosti u dětí. Dnešní děti jsou jako malí dospělí, často ve stresu a vyčerpaní. Dejte svým dětem možnost naučit se zvládat stres v nesoutěživém prostředí pomocí dětské hravé jógy.

Jóga má několik odvětví: asány – fyzickou část, pranajámu – dechovou část a relaxační část – kde se děti naučí, že oddechnout si mohou i jinak než u svých počítačů, tabletů, telefonů. V naší dětské józe se propojují jednotlivé asány s akrobatickou jógou a gymnastickými prvky, relaxační část s masážemi (prováděnou mezi dětmi a jejich rodiči) nebo kreativní činností (hlavolamy, hry, kresba..).

Dýcháním lze ovládat svou tepovou frekvenci, dýcháním lze ovládat hladinu stresového hormonu kortizolu v krvi. Naučit děti i dospělé správně dýchat, je ten největší dar, který Vám jóga může dát.

Asány – fyzická cvičení jsou skvělá nejen na vyrovnání zad po celodenním nošení těžkých batohů. Protahují, ale i pomáhají budovat svaly. Děti se naučí vnímat své tělo a naslouchat mu. Jóga může posunout Vaše dítě směrem k nalezení vnitřní rovnováhy, která je bezesporu v dnešním rychle plynoucím světě potřeba. Pozice z párové akrobatické jógy naučí Vaše dítě empatii a komunikaci s druhým člověkem, tak i se sebou samým.

Jóga nebo kreativní činnost je druhem meditace, kde se soustředění upíná k jedné hlavní činnosti. Relaxační část pomáhá dítěti najít cestu k sobě samému, naučit se být sám se sebou bez vnějších stimulů. Masáže pomáhají dětem najít hranice a ohleduplnost k sobě i svému okolí.

Rodinná jóga propojuje dýchání, asány, párovou akrobatickou jógu, masáže a relaxaci. V rodinné józe cvičí vždy rodič a dítě společně.